Adnan Menderes Üniversitesi
XVIII. AKADEMİK BİLİŞİM KONFERANSI

30 Ocak - 5 Şubat 2016 / AYDIN

Bildiriler Kitabı

Cilt 1 Cilt 2 Cilt 3
Takım numarası: 978-975-8254-70-5
1.cilt: 978-975-8254-71-2
2.cilt: 978-975-8254-72-9
3.cilt: 978-975-8254-73-6
Konferans Fotoğrafları İçin Tıklayın
Akademik Bilişim 2016 Konferansı süresince emeği geçen eğitmenlerimize, bildiri sahiplerine, desteklerinden dolayı sponsorlarımıza,
katılım ve katkı sağlayan tüm misafirlerimize çok teşekkür ederiz!

Üniversitelerde bilgi teknolojileri konusunda ilgili grupları biraraya getirerek, bilgi teknolojileri altyapısı, kullanımı, eğitimi ve üretimini tüm boyutlarıyla tanıtmak, tartışmak, tecrübeleri paylaşmak ve ortak politika oluşturmak amaçlarıyla ulusal boyutta düzenlenen akademik bilişim 2016 konferansının 18. si, 30 ocak-5 şubat 2016 tarihleri arasında, üniversitemiz ve ilimiz ev sahipliğinde yapılacaktır.

İnternet Derneği’nin katkıları ile, ana tema ve konulara uygun akademik bildirilerin sunulacağı konferansa, ulusal boyutta, ülkemizden ve Türki Cumhuriyetlerden, akademisyenler, belediyelerden, hastanelerden, üniversitelerden, kamu kurumlarından ve özel sektörden, bilgi işlem merkezlerinin yöneticileri, çalışanları, kütüphaneciler, eğitimciler, satın alma, kiralama, lisanslama vb. hizmetleri yürüten personelleri ile bilişim konusuna ilgi duyan herkesin katılımı beklenmektedir.


Konferans ilgili herkese açık ve ücretsiz olup, üniversite olarak katılımcı ve misafirlerimizin konferans süresince kendilerini sadece ulaşmak istedikleri bilgiye odaklanmalarını sağlayacak hazırlıklar yaptığımızı, bu hazırlıklarımızla misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamayı hedeflediğimizi ifade etmek istiyorum.  

Konferans süresince aynı anda 15 farklı salonda sunumların gerçekleştirilmesi için gerekli alt yapı hazırlanmış olup, şehir dışından gelecek ziyaretçilerimizin konaklayacakları oteller, doğanın bozulmamış estetiğinde denizi ve güneşi buluşturmuş, turizm cenneti kuşadası ilçemizden seçilmiştir. Hem yatak kapasitesinin konferansa gösterilen ilgiyi karşılayabileceği, hem de farklı bölgelerimizden gelecek misafirlerimizin bu beldeyi görmeden gitmemeleri gerektiği düşüncesi bu seçime etken olmuştur.

Konferans programı; katılımcı ve ziyaretçilerin, konferans alanında yer alacak teknoloji firmalarının standlarında yeni teknolojileri yerinde görmeleri, sorgulamaları, akademik ve teknolojik sunumlarla, bilişim sektöründe yaşanan değişimler hakkında bilgi sahibi olmaları, kurumlarında, çalıştıkları alanlarda, ihtiyaç duydukları projeleri bilimsel açıdan dinlemek, incelemek, yazılım veya donanımları deneyerek öğrenmek, kendilerini geliştirmeleri açılarından, iyi bir fırsat sunmaktadır.

Amacını, bilgi teknolojilerini tüm yönleriyle tartışmaya açmak, deneyimleri paylaşmak, eğitmek ve bilişim politikalarına katkıda bulunmak olarak özetleyebileceğimiz, ev sahipliğimizde gerçekleştirilecek akademik bilişim fırtınasına, ilgi duyan herkesi bekliyoruz,

Sevgi ve saygılarımla     

Prof. Dr. Cavit BİRCAN
Rektör               

AYDIN'DA
HAVA
   AYDIN    AYDIN


E-POSTA : ab2016@adu.edu.tr     
TELEFON : + 90 256 218 20 12 ( Bilgi İşlem Daire Başk. )